Noțiuni de bază despre educație

Cum să obții o erecție înapoi la un bărbat

Disfunctie erectilă — de ce apare?

Tweet Snap Am dat de italianca asta super drăguță care e urolog profesionist, ceea ce înseamnă că se ocupă toată ziua de puli. De la șapte dimineața până la șapte seara, se uită la puli.

Cum scăpăm de ea? Pentru multi oameni, disfunctia erectila este ceva cu care s-au obisnit. Cu toate acestea, pentru unii este inca o provocare.

Disfunctia erectila poate parea un lucru simplu de rezolvat pentru cei fara cunostinte, dar pentru multi este o situatie complicata care poate afecta respectul de sine, dar si viata sexuala. De multe ori se agraveaza pentru ca, pur si simplu, nu avem idee care este cea mai buna modalitate de a o trata.

Despre nutritie Statisticile arata ca barbatii sunt predipusi sa dezvolte boala coronariana mai devreme decat femeile, in medie, cu 10 ani.

Abordarea noastra in privinta disfunctiei erectile este sincera, aceasta problema este nasoala. Punem presiune pe noi si pe partenerele noastre pentru a incerca sa rezolvam problema. Deci, cum ar trebui sa abordezi disfunctia erectila?

Cum se poate preveni disfuncția erectilă

Daca esti o persoana care se lupta cu disfunctia erectila, atunci este important sa stii ca nu esti singurul. Este o problema comuna, una dintre cele mai frecvente probleme cu care barbatii trebuie sa se confrunte.

The best way to germinate walnuts - Natural Germination

Conform statisticilor  1 din 10 barbati din intreaga lume se lupta cu disfunctia erectila. Este un numar urias, care arata ca este o problema comuna, deci nu trebuie sa-ti fie rusine.

1. De cele mai multe ori o stare temporară, o astfel de problemă se poate transforma într-o condiţie medicală permanentă, denumită disfuncţie erectilă.
  2. Disfunctia erectila | primariagircina.ro
  3. 3 factori de risc pentru boala de inima la barbati | primariagircina.ro

Dar se pare ca multi barbati se rusineaza. Este o problema comuna si totusi, sa vorbesti cu medicul sau partenera ta despre asta pare imposibil.

Interviu cu o doamnă urolog

Cred ca este timpul sa schimbam asta. Cel mai bun lucru pe care il poti face daca te lupti cu disfunctia erectila este sa discuti cu partenera ta despre asta. Da, acest lucru poate fi dificil de facut, dar ea va intelege ce se intampla si va face tot posibilul pentru a te ajuta. Am putina experienta in intalnirea persoanelor cu disfunctie erectila, iar prima oara cand am intalnit un astfel de barbat, nu stiam sigur la ce sa ma astept.

Dar atunci partenerul meu de la acea vreme, s-a asezat si a vorbit despre asta sincer pentru ca eu sa inteleg despre ce este vorba.

Astfel, situatia nu a fost incomoda. Mi-a explicat care este situatia lui sexuala si mi-a spus ca l-as ajuta daca nu as pune presiune asupra lui pentru a performa. Cand avea probleme in a mentine o erectie, faceam alte lucruri. Si asta se intampla pentru ca exista comunicare.

Cum sa vorbesti despre disfunctia erectila Nu stii cum sa abordezi subiectul disfunctiei erectile? Nu esti singurul.

cum să obții o erecție înapoi la un bărbat

O multime de oameni se lupta cu aceasta problema. Deci, cum trebuie sa o faci? Cand vorbesti cu partenera ta, asigura-te ca stati amandoi jos si vorbiti intr-un context non-sexual.

Daca faci acest lucru chiar inainte de sex, s-ar putea sa descoperi ca este mai mult o provocare, deci fa-o intr-un alt moment. Explica-i faptul ca in prezent te confrunti cu disfunctia erectila si este un lucru la care lucrezi activ. Daca are intrebari, fa tot posibilul sa-i raspunzi sincer.

cum să obții o erecție înapoi la un bărbat

Acest lucru va face, adesea, lucrurile sa mearga mult mai lin. De asemenea, nu trebuie sa te rusinezi sa vorbesti cu medicul personal. Dupa cum am spus deja, este o problema comuna, iar medicul tau probabil s-a mai confruntat cu asta. Te poate ajuta sa iti dai seama daca este o cauza psihologica sau fizica.

Probleme cu erecţia la bărbaţii tineri: cauze şi soluţii

Dar din nou, fii sincer. Nu ai nimic de castigat daca vei minti si, adesea, schimbarile in stilul de viata sunt cele care cum să obții o erecție înapoi la un bărbat rezolva problema.

Probleme frecvente ale penisului Disfunctia erectila este una dintre numeroasele probleme comune ale penisului cu care s-ar putea sa te confrunti in dormitor.

cum să obții o erecție înapoi la un bărbat

Cu toate acestea, deseori primul pas spre rezolvarea lor este sa fii deschis si sincer. Fa-ti timp pentru a vorbi despre asta.

cum să obții o erecție înapoi la un bărbat

Disfunctia erectila este o problema comuna, deci nu trebuie sa-ti fie rusine. Exista atat de multe cauze diferite, iar asta inseamna ca ar putea dura ceva timp pana sa gasesti o solutie. Dar cand o vei face, vei vedea ca increderea ta se va imbunatati masiv.

Disfunctia erectila este o problema cu care se confrunta barbatii din intreaga lume, dar am observat ca nu exista suficiente informatii care sa le priveasca pe doamnele voastre.

Disfunctie erectilă – de ce apare? Cum scăpăm de ea?

Ce faci daca esti in pat cu un barbat care are probleme de erectie? Ce ii vei spune? Cum il vei ajuta? Daca esti femeie, iata 3 lucruri pe care trebuie sa le stii despre disfunctia erectila si despre barbatul tau… Nu are nimic de-a face cu tine — Unul dintre cele mai rele lucruri pe care le poti face daca esti in pat cu un barbat care nu poate avea o erectie este sa o iei personal.