Meniu cont utilizator

Un semn al unei erecții rapide

De ce au bărbații erecții dimineața

Link permanent Ionut, tocmai ai scris ca ai tras o perioada de fiare si ca a avut efect! Andrei M. O cauza este ca ma excit foarte usor, chiar daca folosesc prezervativ.

Pe de alta parte preputul este atasat de gland print-o membrana care leaga longitudinal cele doua organe. Ar putea fi aceasta o parte din problema?

un semn al unei erecții rapide cum să lipiți corect penisul

Ce fel de medicamente exista la ora actuala pe piata din Romania care sa reduca din excitabilitate? Va multumesc.

• Poate un om să- și controleze erecția
  • Informatii ejaculare precoce: cauze, tratament, preventie | Catena
  • Ele se petrec când anumite părți din creier sunt activate.
  • Grosimea normală a penisului
  • Cum să ajute un tip la o erecție
  • Bogdan Gusanu.
  • Erecție proastă de 23 de ani

Andrei - 28 ani dr. Radu Mihalca replied on 2 August - pm Link permanent Un raport sexual care dureaza 20 - 30 de secunde poate fi considerat pentru unele cupluri prea scurt.

un semn al unei erecții rapide ce să mănânci pentru o erecție mai bună

Pe de alta parte, problema legata de preputul atasat de gland reprezinta un factor de risc pentru ejaculare precoce. Ar trebui sa va adresati unui medic androlog pentru consultatie.

un semn al unei erecții rapide pula moale în timpul unei erecții de ce

La ora actuala, in Romania, se folosesc efectele adverse ale medicamentelor antidepresive pentru tratamentul ejacularii precoce. Prima molecula aprobata specific pentru ejacularea precoce, Dapoxetina, nu este momentan comercializata in Romania.

Alina replied on Link permanent Prietenul meu 22 ani sufera de ejaculare precoce de la primele raporturi. Simt ca e foarte stanjenit de aceasta situatie dar nu stiu cum sa il ajut.

Disfunctia erectila – tratament nou la Medicover

Daca nu are alte probleme medicale, e posibil sa fie pe fond psihologic? Nu va opriti dupa primul contact!

un semn al unei erecții rapide care penis va accepta o femeie

La al doilea numar va dura mai mult. Barbatul se detensioneaza dupa o ejaculare si de aceea va rezista mai mult la al doilea numar.

Disfunctie erectilă – de ce apare? Cum scăpăm de ea?

Dar ceea ce este important e sa ramai calma, sa vorbesti cu el si sa va jucati! Nu transformati sexul intr-o corvoada, in care el trebuie sa ''demonstreze'' ceva. Radu Mihalca replied on 2 August - un semn al unei erecții rapide Link permanent Daca nu sunt alte cauze medicale demonstrate putem vorbi de ejaculare precoce primara, mai corect decat de cauze psihologice. Cauzele ejacularii precoce primare nu sunt inca perfect cunoscute, dar se banuieste ca ea naste dintr-un dezechilibru al neurotransmitatorilor care controleaza reflexul ejacularii.

Usturoiul si Erectia

In ce priveste terapia, avem astazi la dispozitie terapie locala anestezica, terapie comportamentala sexologica sau terapie sistemica, pe cale orala.

Cristina replied on.